Aktualności

Sekret sprawnej sieci IT? Sprawdź sam w laboratorium QNAP NAS

Codziennie każdy z nas otrzymuje, wysyła i przetwarza rozmaite dane w mailach, Internecie, na portalach społecznościowych. Z badań wynika, że liczba tych danych rośnie lawinowo. Odpowiedzią na ich sprawne i bezpieczne zarządzanie, czy to w firmie czy w domu, są NAS-y.

Aby poznać jak skutecznie pracować na systemach NAS, czyli sieciowych pamięciach masowych, warto wybrać się na warsztaty organizowane przez Action Business Center. Laboratorium QNAP NAS rusza już w tym miesiącu i jest dopełnieniem realizowanych już przez Action szkoleń „NAS-y w akcji” i „Wielka migracja”. Dla uczestników, którzy mają za sobą pierwszy moduł szkoleniowy zalecany jest poziom podstawowy laboratorium QNAP NAS, a dla kursantów „Wielkiej migracji” drugi, zaawansowany.

- Misją Action Business Center jest pomoc w realizowaniu „dziś” projektów „jutra” naszych klientów. NAS-y są tego najlepszym przykładem. Dziś w biznesie przewagą jest sprawne zarządzanie informacją, a ta musi być dostępna, bezpieczna, użyteczna i często archiwizowana. Z pomocą w takim stabilnym zarządzaniu infrastrukturą IT, gdzie znajdują się informacje, czyli dane przedsiębiorstw przychodzą NAS-y, których pracy najlepiej nauczyć się w praktyce, czyli na sprzęcie, jakim dysponuje laboratorium QNAP NAS – tłumaczy Piotr Głydziak, ekspert ds. VAD, Action Business Center w ACTION S.A.

Dane przechowujemy też w naszych gospodarstwach domowych. Na nośnikach zewnętrznych, w telefonach, komputerach, a nawet w telewizorach przechowujemy mnóstwo swoich ulubionych zdjęć, filmów i plików z muzyką. Staliśmy się mieszkańcami cyfrowej rzeczywistości nie tylko w pracy, ale też w naszych domach. To też powinno nas skłonić do higieny tych danych tak, aby nie wpadły w niepowołane ręce, były zawsze dostępne i łatwe do użycia. Tu receptą na porządek w domowych archiwach cyfrowych też stają się NAS-y.

- Cieszę się, że dzięki współpracy z Action możemy popularyzować praktyczną wiedzę o NAS-ach, w firmach, ale i gospodarstwach domowych, które obsługują klienci dystrybutora. Dzięki autorskiemu cyklowi warsztatów, czyli laboratorium QNAP NAS, Action dołączył do grona wąsko wyspecjalizowanych dystrybutorów VAD, którzy nie tylko w nazwie, ale przede wszystkim w czynie realizują misję dystrybucji z wartością dodaną – podkreśla Grzegorz Bielawski, Country Manager QNAP.